O nás

Z historie firmy

Na začátku byli aktivní sportovci se zálibou v lezení po skalách, speologii, jízdě na horském kole, orientačním běhu a poznávání různých zákoutí naší planety s báglem na zádech. Zálibou ve všem, co mělo a má jakoukoliv spojitost s přírodou a dobrodružstvím. V roce 1991 se rozhodli, že by se něčím podobným mohli i zabývat i v práci a založili firmu Discovery Tours. Společnost prošla dlouhým profesním vývojem a postupně se začala specializovat na organizaci outdoorových programů pro firmy, školy, sportovní kluby i jednotlivce. Výsledkem je profesionálně fungující firma se sídlem v Praze, ale všemi aktivitami a hlavně srdcem pevně zakotvená v Českém Ráji. Dalšími silnými lokalitami jsou malebné Krkonoše a teritorium ve středověku označované jako Híc sunt leones (zde jsou lvi), tedy zelený pás za hradbami Prahy.
Outdoor Discovery s.r.o., dceřinná společnost Discovery tours, je dokonale sehraným týmem. Sportovně zábavné programy pro firmy, školní skupiny i rodiny s dětmi, včetně zajištění ubytování a ostatních doprovodných služeb tvoří převážnou náplň naší každodenní práce.

Naše filozofie

Jsme přesvědčeni, že příroda kolem nás má být objevována skrze intenzivní prožitek, který nám okénko autobusu, či auta prostě nabídnout nedokáže. Proto bereme naše hosty do skal a jeskyní, šplháme po lanech v korunách stromů, sjíždíme řeky, běháme a jezdíme na kole po lesích nebo dobýváme hrady.

Naši instruktoři

Spolu tvoříme stabilní a perfektně sehraný tým a rádi se potkáváme i mimo práci. Naši instruktoři jsou profesionálové s dlouholetou zkušeností v oblasti především outdoorových sportů. Schopnosti a znalosti si prověřujeme během každoročních školení. Nadšení a chuť učit se stále něčemu novému jsou pro nás důkazem, že instruktory práce baví a naplňuje.

Životní prostředí

Snažíme se, aby dopad našich aktivit na přírodní prostředí byl co nejmenší. Jsme rádi, když se setká naše snaha se zájmem a pochopením klientů, kteří naše zaujetí ochranou přírody sdílejí. Každoročně organizujeme víkendovou podzimní brigádu, kde uklízíme skládky, zpevňujeme stezky a sbíráme odpadky. Jako jedna z největších agentur v regionu věnuje Outdoor Discovery s.r.o. část svých prostředků a úsilí na podporu ochrany přírody v CHKO Český Ráj.