Naše oblíbené lokality

Český ráj

Že jste nikdy nebyli v „Ráji“? A přitom je tak blízko…Malebná krajina Českého Ráje oplývající bizarními a jedinečnými skalními útvary, zalesněnými plochami a architektonickými skvosty se nachází jen kousek od Prahy. Vzácné ekologické systémy, hluboké lesy, chráněné a ohrožené biologické druhy či jedinečné systémy rybníků na vodních tocích byli již roku 1955 hlavním důvodem pro vyhlášení chráněné krajinné oblasti.

Za centrum nebo tzv. „Perlu Českého Ráje“ je považována Malá Skála, která je ideální základnou pro milovníky outdoorových aktivit. Nabízí širokou škálu ubytovacích zařízení, restaurace a hospůdky, v okolí můžete obdivovat mnoho známých dominant – největší skalní hrad v Čechách Vranov-Pantheon nebo Suché skály.

Krkonoše

Nejznámější české pohoří, Krkonoše, to nejsou jen zasněžené sjezdovky a běžecké tratě. Zkusili jste se někdy do této pohádkové lokality podívat v létě a projet si ji třeba na kole nebo se jen tak toulat po jejích hřebenech a nasávat atmosféru v místních horských boudách? Asi byste byli velmi mile překvapeni, jak rozmanité a pitoreskní pohledy se vám naskytnou. Krakonoš by si přeci za svoji domovinu nezvolil jen tak ledajaké místo…

Našim oblíbeným a méně známým střediskem Krkonoš je Harrachov, který je se svojí širokou škálou služeb i velkým výběrem ubytovacích možností ideálním místem pro konání především firemních akcí.

Posázaví

V jednu chvíli nasáváte atmosféru historické Prahy a za okamžik dýcháte čerstvý vzduch a obdivujete krásy Posázaví. Je těžké uvěřit, že dramatické skalnaté kaňony, hluboké dubové lesy a malé venkovské obce se nacházejí jen 30 km od hlavního města a stále si velmi pečlivě střeží svá tajemství před masami turistů.

Tento kouzelný pás zelené přírody lemovaný řekami Sázava a Vltava s půvabnými historickými památkami po staletí lákal milovníky přírody a inspiroval umělce. Nechte se okouzlit i vy a zkuste například orientační běh v okolí Konopiště, splutí malebného kaňonu řeky Sázavy, jízdu na horském kole kolem hradu Karlštejn nebo skalní lezení, kdy vám po zdolání vrcholu bude odměnou nádherný pohled na stověžatou Prahu.